Bichectomy

Bichectomy

  Bichectomy (yanaktan yağ alınması) operasyonu lokal anestezi altında yapılabilen yada genel anestezi operasyonlarında yanında yapılabilecek bir ameliyattır. Ameliyat öncesi yapılan planlamaya uygun olarak 3-5 cc kadar ortalama yağ dokusu çıkarılır. Amaç yüze elmacık kemiği altında oluşturulan çukurluk ile üçgen yüz ve kontur sağlanmasıdır. Operasyon sonrası birkaç hafta sürecek ödem görülecektir. Ameliyat sonrası hemen soğuk uygulamaya başlanacaktır. 6-8 hafta sonunda yeni şekli oturmaya başlasa da 1 yıl boyunca ödem geçmesi ve şekillenmenin devam etmesi sürecektir.
  Operasyon sonrası yanaktan eşit miktarda yağ alınsa dahi asimetri olması mümkündür, Yara iyileşmesine bağlı olarak iki yanak tam eşit olmayabilir. İlk hafta ağız içinden kesi olacağı için yumuşak ve sulu gıdalar yenecektir. Ağız içinde hassasiyet hissetmeniz normaldir. Dikişler eriyen dikiştir ve alınması gerekmez
Alternatif olarak yanak bölgesine liposuction yada cerrahi olmayan ultrasonic cihazlarla inceltme yapılabilir. Bunlar daha az etkili ve birden fazla seanslar gerektirir.