Altın İğne

Altın İğne

 Fraksiyonel radyo frekans uygulaması olarak da adlandırılan bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme uygulamasıdır. Yaşlanma ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan deformasyonlar, lekelenmeler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cildi daha canlı, parlak ve genç göstermeye yardımcı olur. Kişiye özel olarak tasarlanmış 25 adet mikro iğnenin olduğu bir başlıkla cildin 0,5 mm ile 3,5 mm derinliğine kadar inebilen ve radyo frekans enerjisi verebilen bir sistemdir. Cilt ve cilt altında kontrollü hasar oluşturup  kollagen liflerini uyararak epidermis (cildin yüzeyel tabakası) ve dermisteki(cildin derin tabakası) hedef bölgeleri eş zamanlı tedavi edebilir.
Altın İğne nasıl yapılır?
"İşlem öncesi, uygulama alanı temizlenir ve anestezi etkisi olan krem uygulanır. Ucuna altın iğne aparatı takılan radyo frekans cihazı, cilde temas ettirilir. Ucunda çok sayıda mikro altın iğnecikler bulunan cihaz, cildi tarar. Altın iğneler ayarlanmış derinlikte cilde temas eder ve ani giriş çıkışlar yapar. Bu sayede cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden cilt alt tabakasında kolajen ve elastin üretimi tetiklenir. Altın iğnelerin iletkenliği sayesinde cilt altına en yüksek enerji gönderilir. Eğer hasta mezoterapi kokteylleriyle daha fazla etkileşim almak istiyorsa, özel hazırlanmış, kişiye özel solüsyonlar bu evrede açılmış kanallara emdirilir.
İşlem sonrasında ciltte; Hafif, pembemsi bir kızarıklık oluşabilir. 1-2 saat içinde kendiliğinden geçer. Hasta uygulamanın ardından normal yaşamına dönebilir ve ertesi gün işine başlayabilir.
Altın İğne Radyo frekans Hangi Amaçla Kullanılır?
Gözenek Sıkılaştırma
Akne Tedavisi
Akne İzi Tedavisi
Yüz Germe
Cilt Gençleştirmek
Kırışıklık Tedavisi
İz Tedavisi
Çatlak Tedavisi
Aşırı Terleme Tedavisi
Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisi
Ciltteki Ton Farklılıkları
Yara İzleri
Lekeler
Çene Konturunun Belirginleştirilmesi
Gıdı Toparlanması