Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

Geçirdiğimiz güzel yaşlarla beraber bütün yaşanmışlıklar yüzümüzde kırışıklık ve sarkma olarak bizimle devam eder. Tabi aldığımız bu yaşları yüzümüzde görmek istemiyorsak bunlardan kurtulmanın en ciddi yöntemlerinden biri yüz germe işlemidir. Yüz germe işlemi sarkma ve hacim kaybının çok olduğu hastalarımızda altın standart iken daha hafif ve sarkmanın başındaki hastalarımız için cerrahi içermeyen yöntemlerimiz bulunmaktadır.
Cerrahi içermeyen işlemlerin başında ve en etkilisi iple yüz askı gelmektedir. Kaliteli iplerle ve tecrübe ile yapıldığında hastasına göre 5-6 yıllık bir kalıcı sonuç elde etmek mümkün. Kaş, nasolabial bölge , yanak ve jawline gibi bölgelere iplerle kaldırma işlemi yapılabilir.  İhtiyaca göre kullanılacak ip sayısı belirlenir. Hastalar otlama 1 hafta takip edilerek lifting etkinin son şekli alması sağlanır.
Lokal anestezi yada sedasyonla hafif sersemleterek yapılan işlem ortalama 20-25 dk sürer ve hastalar günlük aktivitelerine devam eder.
Hi-fu yöntemi  ve ulthera ile ciltte yine kollajen aktivasyonu sağlanarak bir miktar toparlanma sağlanabilir. Radyofrekans yöntemi cilde termal etkisi ile sıkılaşmaya yardımcı olurken Fotona lazer erb-yag lazer etkisi ciltte dermak matriks ve fibroblast aktivasyonunu sağlayarak ciltte lifting etkisi yaratmaktadır