Dermapen

Dermapen

 • Dermapen derinliği ayarlanabilen çok iğneli, saniyede 100 vuruşa kadar çıkabilen çok etkili bir cilt uyaranıdır. Dermapen uygulaması, cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntemdir.
 • Özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanılıyor. Yöntem tüm deri tipleri için uygun ve ince olduğu için pek çok uygulamada çekinilen boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabiliyor.  Genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde etmek için tercih edilir.
  DERMAPEN NASIL UYGULANIR?
  Dermapen uygulaması ile ciltte mikro boyutta bir çok yara oluşturulur, bu yaralar oluşturulurken en az epidermal hasar hedeflenir. 0,5 mm ile 2,5 mm uzunluğundaki iğneler üst deride 1 1cm² ‘de 250-500 mikrokanal oluşturur. 
  Bu mikrokanallar ciltte yara gibi algılanır ve bu yaraları iyileştirmek için o bölgede kan dolaşımını arttırıp, hyaluronik asit, kollajen ve elastin yapımını tetikler ve o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir. Ayrıca işlem sırasında deri yüzeyine uygulanan çeşitli vitaminler, enzimler ve hatta PRP solüsyonu, açılan bu mikrokanallardan deri altına iletilmek üzere kullanılabilir.
  İŞLEM SONRASI
  Ciltte yanma ve gerilme hissedilebilmektedir.
  1-2 saat içinde azalmaya başlayan bu durum için endişelenecek bir durum yoktur.
  Bir gün sonra kabuklanmalar ve pullanmalar oluşabilir, bu durum ölü derinin dökülmeye başladığının göstergesidir.
  Uygulama sonrası cildi nemlendiren ve yenileyen kremlerle takip edilir.