Mezoterapi

Mezoterapi
Mezoterapi; vitamin, mineral, aminoasitler ile , enzimlerin genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile yapılması tekniğidir. Uygulanacak maddeler kişiye ve kişinin isteklerine uygun olarak seçilir.
Mezoterapi birçok farklı amaçla uygulanabilir.
Cilt yaşlanması
*Leke tedavisi, güneş lekeleri
*Deri çatlakları
*Selülit
*Kilo kaybı
*Saç dökülmesi, saç tedavisi, kellik
*Gözaltı morlukları
*Alerji
Mezoterapinin yan etkileri nelerdir?
Enjeksiyon bölgesinde geçici olarak kızarıklık ve morarma oluşabilir. Karışım sistemik dolaşıma karışmadığından sorun oluşmaz ve bu etkiler 1-2 gün içinde kendiliğinden geçer
Mezoterapi tedavisine cevap ne zaman görülür?
Kişinin yaşına ve cilt yapısına bağlı olmakla birlikte sorunun büyüklüğü ile orantılı genellikle 2. veya 3. seanstan sonra etki görülmeye başlanır.
Mezoterapi sonrası nelere dikkat edilmelidir?
Mezoterapi uyglamalarından  önce ve sonra aspirin gibi kanı sulandıran ilaçlardan sakınmak gerekir. İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye yaklaşık 12 saat su değdirilmemeli ve makyaj yapılmamalıdır. Kot, dar pantolon gibi vücudu saran pantolonlar giyilmemesi tavsiye edilir. Mezoterapi seanslarından sonra 48 saat zorlu hareketler,
Saç Mezoterapisi
Saç mezoterapisi, hem kadınlar hem de erkeklerde saç dökülmesini azaltan, saçları güçlendiren ve  saç uzamasını sağlayan kelliğin tedavisinde destek olarak kullanılabilen bir yöntemdir. Kelleşme sorunu yaşayan insanların saç derisindeki gerekli vitamin, mineral ve besin ögelerini sağlayarak, saç dökülmesini azaltır. Enjeksiyon yardımıyla, saç derisine verilir Bu yöntem ayrıca hücre metabolizmasını hızlandırır, enfeksiyonları yok eder ve saç derisindeki kan dolaşımının artırır. Saç foliküllerini  canlandırır,  güçlü, hacimli ve sağlıklı saçlara ulaşmamıza yardım eder. Mezoterapi yönteminde oldukça ince mikroiğneler kullanılarak, saç derisinin 2-3 mm altına vitamin, mineral, antioksidanlar ve dokuyu güçlendirip, bakım yapacak diğer bileşenler enjekte edilir. Genellikle saç ekim işleminden 1 ay sonra uygulanır ve yeni çıkmış saç tellerine bakım yapıp güçlendirerek ilerdeki saç dökülmeleri azalır.