Alın Dolgusu

Alın Dolgusu

Alın bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılması için yapılan bir dolgu enjeksiyon yöntemidir. Alın bölgesindeki çizgilerin içerisine hyarulonik asitli dolgular yada kendi yağınızdan elde edilen nano yağ greft kullanılarak yapılarak uygulama gerçekleştirilir. Kollajen dolgu uygulamalarındayüzde hafif kızarıklıklar meydana gelse de ertesi gün bu kızarıklar geçer. Hemen etkisi görülen ve 1-1,5 yıla kadar kalıcılığı sürmesi beklenen bu işlem günümüzde ameliyatsız medikal estetik uygulamaları arasında oldukça tercih edilen bir yöntemdir.
 Alın Dolgusunda Hangi İşlemler Yapılır?
Alın dolgusu tedavisi yapılırken alındaki çizgilerin altına veya kırışıklık bölgenin içine enjeksiyon yoluyla hyaluronik asit verilmektedir. İğnelerin hasta tarafından hissedilmemesi için alın bölgesine lokal anestezik kremler sürülür. İşlem sonrasında bir veya iki gün alında kızarıklık ya da şişlikler görülebilmektedir. Kişiden kişiye göre değişkenlik gösteriyor olsa da, uygulamanın etkileri genelde 9 ile 18 ay süresince kalıcılığını koruyabilmektedir.
Alın dolgusu nasıl yapılır?
Alın dolgusu 2 şekilde yapılır.
Hyaluronik asit kullanarak
Muayenehanede basit bir işlemdir.
Yağ enjeksiyonu ile alın dolgusu
Hastadan liposuction ile yağ alınarak yapılır, hastane ortamında yapılır.
  Kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ile hastadan liposuction ile yağ alınır, alınan yağ kök
hücrelerin ayrılıp çoğaltılması için sağlık bakanlığı onaylı laboratuvara gönderilir. Laboratuvarda çoğaltıldıktan sonra doktor tarafından uygulaması yapılır.